Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wpływ kolorów na wydajność w pracy

Wpływ kolorów na wydajność w pracy fotolia.pl

Poprzez odpowiedni dobór kolorów jesteśmy w stanie podwoić naszą wydajność w pracy, stać się bardziej kreatywnymi pracownikami oraz poprawić koncentrację.

Jak czytamy w serwisie www.artelis.pl:

"W miejscu do pracy unikajmy brązów, ponieważ mogą pogłębiać zmęczenie, szarości, który jest barwą melancholii oraz czerni, który może blokować i hamować twoje działania.
Beże sprzyjają lenistwu (usypiają), dlatego też, jeśli już w miejscu pracy taki kolor się znajduje dodaj należy dodać odrobinę różu lub zieleni.

Czerwone elementy i akcesoria biurowe zwiększą energię i zachęcą cię do pracy. Jednak czerwień w nadmiarze utrudnia koncentrację wprowadzając nerwową atmosferę.

Chcąc poprawić stan swoich finansów należy wprowadzić trochę zieleni jako symbol wzrostu niemniej jednak, gdy całe pomieszczenie jest w tej tonacji barw przydadzą się dodatki czerwone i żółte.

Obecnie bardzo często spotyka się pojedyncze miejsca do pracy typu (open space) czyli zwykłe przepierzenia. Takie osobiste kąciki dobrze jest pomalować na kremowo, wprowadzając gdzieniegdzie intensywne akcenty: pomarańczowy lub barwy czerwonej.

Oczywiście, jeżeli jesteś szefem firmy i chcesz osiągnąć sukces w biznesie pamiętaj, aby w wystroju swojego gabinetu uwzględnić kolor złoty - symbolizujący zaufanie i lojalność. Dlatego też dyplomy lub referencje powinny być ozdobione złotymi ramkami. Można na ścianach zastosować kolor czerwony - kojarzony z działaniem i kreatywnością oraz zieleń - barwę rozwoju i bogactwa.

Posiadając miejsce do pracy w domu można go wizualnie pokreślić wykorzystując zestawienia kolorów: granatowego, żółtego, jasnoniebieskiego i bladożółtego. Barwy te pomogą ci oddzielić pracę od życia prywatnego i nie wynosić spraw zawodowych poza wyznaczone miejsce swoich działań”.

Zieleń - bezpieczny rozwój.
Kolor przyrody i wzrastania. Sprzyja osiąganiu harmonii i spokoju. Uspokaja nerwy i sprawia, że czujemy się pewniej.

Czerwień rozbudza namiętność i pasję.
Należy ją stosować oszczędnie. Jej nadmiar może wywołać agresję. Przyciąga wzrok i ułatwia przepływ energii, dlatego też jest stosowana jako element dekoracji lub zwrócenia uwagi w odpowiednie miejsce.

Żółty kolor to przyjaciel dobrych myśli.
Kolor żółty to barwa energii ziemi sprzyjająca gromadzeniu się w jednym miejscu. W miejscu przeznaczonym do pracy można pomalować ścianę w tym kolorze na wprost miejsca do siedzenia, aby można było się skupić na danym zadaniu.

Błękit to spokojny sen.
Reprezentując energię wody, kojarzy się z wewnętrzną głębią, ciszą i spokojem. Łagodzi rozdrażnienie i skłania do snu, dlatego też nie nadaje się do miejsca pracy a raczej w zakątku dla relaksu. Błękit zmniejsza napięcia i stresy, dlatego też warto wykorzystywać go tam, gdzie mogą powstawać konflikty, np. w poczekalni lub sali konferencyjnej, w której to odbywają się krótkie narady”.

Źródło:www.artelis.pl

Niedz., 8 St. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa