Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dołącz do akcji #NieŚpijBoCięPrzegłosują

Dołącz do akcji #NieŚpijBoCięPrzegłosują .

15 września br. w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca kampanię #NieŚpijBoCięPrzegłosują, w której udział wzięli przedstawiciele miast i organizacji samorządowych.

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 15 października br., Miasto Gdańsk zainicjowało akcję profrekwencyjną #NieŚpijBoCięPrzegłosują, której celem jest zachęcenie mieszkańców do jak najliczniejszego udziału w wyborach.

Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem w zasadzie było już tylko gorzej.

Wszystkie samorządy, które chcą zaangażować się w kampanię i promować aktywną postawę obywatelską, mogą skorzystać z gotowych materiałów graficznych dostępnych do pobrania na stronie www.niespij.pl.

Akcję należy oznaczyć w swoich kanałach społecznościowych, przy użyciu hashtagu #NieŚpijBoCięPrzegłosują.

Pamiętaj, że głosując w wyborach, każdy z nas ma szansę kształtować przyszłość nie tylko dla siebie, lecz również dla przyszłych pokoleń. To wyjątkowe wydarzenie demokratyczne, w którym równy i ważny jest każdy głos.

Pt., 15 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska