Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Uwaga na fałszywe maile

Uwaga na fałszywe maile fotolia.pl

CERT Polska ostrzega przed fałszywą wiadomością e-mail, której autorzy podszywali się pod sekretariat Departamentu Spraw Międzynarodowych i Migracji MSWiA. W wiadomości e-mail sugerowali konieczność rzekomego zgłoszenia uchodźców z Ukrainy według załączonego do wiadomości formularza.

W przypadku otrzymania takich wiadomości, należy je zignorować. Nie powinniśmy na nie odpowiadać i przesyłać ich dalej. Co więcej, tego typu incydenty należy zgłaszać na adres CERT: incydent.cert.pl. Warto też pamiętać, że prawidłowe adresy e-mailowe MSWiA zawierają zawsze domenę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MSWiA apeluje o zachowanie ostrożności przy korzystaniu z internetu. Każdy użytkownik komputera, tabletu, smartfonu, portali społecznościowych czy poczty elektronicznej może stać się celem ataku typu phishing (rozsyłania fałszywych wiadomości e-mail). Jest on jednym z najskuteczniejszych i najpowszechniejszych typów oszustw.

CERT Polska to zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet. Zespół działa w strukturach Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) – Państwowego Instytutu Badawczego, prowadzącego działalność naukową, krajowy rejestr domen .pl i dostarczającego zaawansowane usługi teleinformatyczne.

Pon., 23 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka