Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pomoc dla Ukrainy tematem stanowiska Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

Pomoc dla Ukrainy tematem stanowiska Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich fot. canva

Tocząca się wojna w Ukrainie jest wstrząsającym wydarzeniem, obok którego nie można przejść obojętnie. Od pierwszych dni wojny powiaty starają się nieść pomoc zarówno uchodźcom przybywającym do Polski, jak i Ukraińcom, którzy zdecydowali się pozostać w swoim kraju. ZO ZPP deklaruje dalszą gotowość do podejmowania działań pomocowych.

Zbrojny atak Rosji na Ukrainę zszokował praktycznie wszystkie państwa na świecie. To bezprecedensowe złamanie prawa międzynarodowego i akceptowanych granic. To, co bulwersuje najbardziej i zasługuje na jednoznaczne potępienie, to sposób traktowania ludności cywilnej przez wojska rosyjskie. To pogwałcenie praw człowieka, nawet w czasie wojny.

W swoim stanowisku powiaty zrzeszone w Związku Powiatów Polskich podkreśliły ciągłą gotowość do niesienia pomocy. „Nie są to tylko deklaracje. Od dnia wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej polskie wspólnoty samorządowe włączyły się aktywnie w proces udzielania pomocy, przede wszystkim pomocy humanitarnej – zarówno uchodźcom wojennym przybyłym do naszego kraju, jak również tym, którzy pozostali w swoim kraju. Uważamy to za nasz moralny obowiązek i wyraz solidarności z sąsiadami” – zadeklarowano w stanowisku.

Starostowie wyrazili też wsparcie i pełną solidarność dla przyjaciół z samorządów ukraińskich, z którymi współpracowali w ostatnich latach. Jednocześnie wyrazili nadzieję na jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych i pokój w Ukrainie.

Pt., 17 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska