Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Gdzie można się starać o dofinansowanie z 8.4 PO IG?

Gdzie można się starać o dofinansowanie z 8.4 PO IG? fotolia.pl

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wykaz miejscowości kwalifikujących się do dofinansowania w ramach Działania 8.4 PO IG po zmianie kryteriów.

Są to miejscowości, w których poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu o przepustowości min. 2 Mb/s wynosi nie więcej niż 30%. (Informacja o zmienionych kryteriach jest dostępna na stronie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka). Wykaz miejscowości prezentowany przez UKE jest obecnie jedynym źródłem kwalifikowalności obszarów na potrzeby działania 8.4 PO IG. W najbliższym naborze wniosków (naborach wniosków) przestają obowiązywać listy Urzędów Marszałkowskich.

Wykaz miejscowości powstał w oparciu o dane przekazane przez podmioty, świadczące usługi telekomunikacyjne podczas inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej, przeprowadzonej w 2011 r.

Na podstawie publikowanego wykazu możliwe będą m.in. inwestycje w ok. 10 tys. miejscowości, których nie sklasyfikowały Urzędy Marszałkowie. Ponadto możliwa będzie także ponowna inwestycja w ramach działania 8.4. w ok. 5,5 tys. miejscowości, w których projekty zakładają bardzo niski poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu.

W najbliższym czasie wykaz miejscowości będzie dostępny także w postaci wyszukiwarki.

Listę miejscowosci można znaleźć TUTAJ

Źródło: UKE

Pon., 26 Wrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka