Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Warto być przedsiębiorstwem społecznym!” – ruszył nabór wniosków w programie

„Warto być przedsiębiorstwem społecznym!” – ruszył nabór wniosków w programie fotolia.pl

Do 17 lipca można składać wnioski w ramach programu „Warto być przedsiębiorstwem społecznym!” na lata 2023-2025. Przedsiębiorstwa społeczne będą mogły uzyskać wsparcie finansowe ułatwiające im tworzenie miejsc pracy, reintegrację społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także wzmocnienie zdolności do świadczenia usług społecznych.

Podmioty uprawnione do uzyskania wsparcia będą mogły skorzystać z każdego z następujących instrumentów:

 • Instrument 1 – Wsparcie zatrudnienia.       
  W ramach tego instrumentu możliwe będzie uzyskanie dofinansowania do wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w PS.
 • Instrument 2 – Wsparcie PS w realizowaniu usług społecznych.
  W ramach tego instrumentu możliwe będzie uzyskanie środków na pokrycie wydatków związanych z realizacją usług społecznych przez podmiot uprawniony, np. związanych z podnoszeniem kwalifikacji lub rozwijania kompetencji pracowników PS w zakresie usług społecznych.      
 • Instrument 3 - Wsparcie bieżące.     
  W ramach tego instrumentu możliwe będzie uzyskanie środków na pokrycie niezbędnych stałych kosztów administracyjnych. O wsparcie bieżące można wnioskować jedynie łącznie ze wsparciem w ramach Instrumentu 1 i/lub 2.                                                                                                                  
 • Instrument 4 – Wsparcie reintegracji.            
  W ramach tego instrumentu możliwe będzie uzyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów reintegracji społecznej i zawodowej pracowników zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Beneficjenci

O wsparcie w ramach programu mogą się ubiegać podmioty posiadające na dzień złożenia wniosku status PS tj. PES, które uzyskały od wojewody decyzję o nadaniu statusu PS w związku ze spełnianiem ustawowych wymogów i widnieją w wykazie, o którym mowa w art. 19 ustawy o ekonomii społecznej, dostępnym na stronie: rjps.mpips.gov.pl 

Wniosek/ki wraz z oświadczeniami należy składać w terminie od dnia 27 czerwca 2024 r. do dnia 17 lipca 2024 r. do godz. 12:00 za pośrednictwem Generatora dostępnego na stronie internetowej: ppluss.mrips.gov.pl 

W związku z naborem wniosków Departament Ekonomii Społecznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomił również infolinię, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-11:00 pod numerem telefonu: +48 538-117-062. Adres e-mail do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Źródło: MRPiPS

 

Pt., 5 Lp. 2024 0 Komentarzy
Małgorzata Orłowska
sekretarz redakcji Małgorzata Orłowska