Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

67 mln zł na polsko-szwajcarskie badania stosowane

67 mln zł na polsko-szwajcarskie badania stosowane fotolia.pl

22 kwietnia uruchomiony został nabór na dofinansowanie wspólnych projektów z zakresu badań stosowanych dla polskich i szwajcarskich naukowców, który potrwa do 1 lipca 2024 r. Do wzięcia jest prawie 67 mln zł.

Do 1 lipca, do godziny 16:00, konsorcja składające się z co najmniej dwóch podmiotów – jednego szwajcarskiego i jednego polskiego – będą mogły składać wnioski o dofinansowanie wspólnych projektów badawczych z zakresu badań stosowanych.

Co najmniej jeden z podmiotów w konsorcjum musi być przedsiębiorstwem z siedzibą w Polsce lub Szwajcarii. Oprócz firm, w skład konsorcjum mogą wejść również uczelnie wyższe, instytuty badawcze oraz inne podmioty prowadzące badania i zatrudniające badaczy. Badania mogą dotyczyć dowolnego obszaru.

Nabór ogłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – operator Programu Badania i Innowacje finansowanego z tzw. Funduszy Szwajcarskich. Do rozdysponowania jest blisko 67 mln zł. Minimalne dofinansowanie jednego projektu może wynieść ponad 2,2 mln zł, a maksymalne blisko 4,5 mln zł. Okres realizacji projektu wynosi od 24 do 36 miesięcy.

24 i 25 kwietnia 2024 r. NCBR organizuje spotkania informacyjne w formie online dotyczące naboru. Na nich przedstawi zasady programu, procedurę składania wniosków oraz kryteria oceny projektów. Więcej informacji na: www.gov.pl/web/ncbr/spotkanie-informacyjne--dotyczace-konkursu-call-2024-program-badania-naukowe-i-innowacje-badania-stosowane 

Pełna treść ogłoszenia znajduje się na stronie: www.gov.pl 

Źródło: MFiPR

Czw., 25 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła