Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs grantowy - Lato w teatrze

Konkurs grantowy - Lato w teatrze fotolia.pl

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił nabór wniosków do konkursu grantowego w ramach programu Lato w teatrze 2024, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lato w teatrze to program grantowy skierowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które zgłoszą autorski pomysł dwutygodniowych kolonii lub półkolonii o charakterze teatralnym. W programie można ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów, które wynosi maksymalnie 90% - 45 000 złotych. Pozostałe 10 % stanowi wkład własny.

Jego celem jest: 

  • umożliwienie artystycznej wypowiedzi dzieciom i młodzieży, 
  • wspieranie podmiotów, które chcą rozpocząć działania na gruncie teatru amatorskiego lub wprowadzić zmiany w tym zakresie, 
  • rozwój oraz sieciowanie osób zaangażowanych w edukację teatralną,
  • szerzenie idei pedagogiki teatru takich jak: inkluzywność, kształtowanie kompetencji społecznych uczestników, tworzenie przestrzeni do spotkania różnorodnych poglądów i doświadczeń.

Wnioski do programu można składać do 22 marca 2024 roku wyłącznie przez system WITKAC. Na tym etapie nie są wymagane żadne dokumenty w wersji papierowej. Lista wybranych przez Zespół Sterujący projektów, które otrzymają dofinansowanie, zostanie ogłoszona najpóźniej 30 kwietnia 2024 roku na stronach www.latowteatrze.pl oraz www.instytut-teatralny.pl.

W 17. edycji programu wszystkie podmioty spełniające warunki mogą składać wnioski - bez względu na doświadczenie. Oznacza to, że nie będzie funkcjonował moduł Lato w teatrze+. Równocześnie, przynajmniej 50% dofinansowanych projektów będą stanowiły te złożone przez podmioty, które nie realizowały wcześniej projektu w ramach Lwt, z czego połowę z nich będą stanowiły projekty odbywające się w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców.

Źródło: www.latowteatrze.pl

Czw., 22 Lt. 2024 0 Komentarzy
Tomasz Smaś
Redaktor Tomasz Smaś