Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Loteria podatkowa w Kielcach

Na rzecz lokalnej społeczności: Loteria podatkowa w Kielcach fotolia.pl

Mieszkańcy Kielc rozliczający w tym mieście podatki po raz trzeci mogą wziąć udział w loterii pod nazwą „Rozlicz PIT w Kielcach” i wygrać nawet 10 000 zł.

Na zwycięzców będą czekać nagrody o łącznej wartości 30 000 zł. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosowana zostanie nagroda główna - 10 000 zł oraz 5 bonów o wartości 2 000 zł dla nowych podatników i 5 bonów tej samej wartości dla obecnych podatników. W ten sposób władze Kielc chcą zachęcić do rozliczania podatku dochodowego PIT w Kielcach.

W loterii podatkowej będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Kielc, którzy złożą deklarację podatkową PIT za 2023 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Kielcach lub za pośrednictwem usługi e-PIT i wskażą w niej Miasto Kielce jako swoje miejsce zamieszkania.

Nabór zgłoszeń ruszy 29 marca 2024 roku. Wręczenie nagród odbędzie się nie później niż 28 czerwca br.

Do pierwszej edycji loterii wpłynęło ponad 1200 zgłoszeń, zaś w drugiej edycji wzięło udział już ponad 2400 mieszkańców.

Rozliczając podatek PIT w swoim mieście mieszkańcy przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności. Dzięki temu środki podatkowe wpływające do miejskiego budżetu mogą być przeznaczone na inwestycje miejskie, rozwój infrastruktury, edukację czy kulturę, co przekłada się na poprawę jakości życia mieszkańców.

Źródło: Urząd Miasta Kielce

Czw., 22 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska