Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

2 mln zł na kompostowniki w każdej gminie w Małopolsce

2 mln zł na kompostowniki w każdej gminie w Małopolsce fot.pixabay

Obecnie samorządy gminne są zobowiązane do recyklingu odpadów komunalnych na poziomie co najmniej 35% całkowitej wagi zebranych na terenie gminy śmieci. Do 2035 roku poziom ten powinien osiągnąć nawet 65%. Dla wielu gmin to wymagające zadanie i dlatego warto podjąć starania o ograniczenie ilości odpadów komunalnych.

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie dla gmin
W 2024 roku Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego gminom, które zaangażują się w zaopatrzenie mieszkańców w kompostowniki. Kompostowniki powinny być zakupione i rozdysponowane mieszkańcom najpóźniej do 30.11.2024 r.

Z warunków programu dowiadujemy się, że podmiotami uprawnionymi do ubiegania są gminy z terenu województwa małopolskiego. Wysokość wparcia finansowego będzie zależeć od udziału budynków jednorodzinnych w stosunku do wszystkich zamieszkałych gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy i będzie wynosić:

  • Powyżej 98,5% udziału budynków jednorodzinnych – do 50 tys. zł
  • Powyżej 90% do 98,5% udziału budynków jednorodzinnych – do 40 tys. zł
  • Do 90% udziału budynków jednorodzinnych – do 30 tys. zł

Jak czytamy - wnioski o wsparcie należy składać do 9 lutego 2024 r., zgodnie z wzorem formularza, stanowiącym załącznik do „Warunków programu pilotażowego mającego na celu udzielenia wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki” dostępnym na stronie www.malopolska.pl 

Formularz należy przesłać za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP dostępnej pod adresem epuap.gov.pl na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Budżet Województwa Małopolskiego na to zadanie wynosi 2 mln zł.

Źródło: malopolska.pl

Czw., 18 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła