Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe wyzwania, nowe strategie – Forum Bankowo-Samorządowe 2023

Nowe wyzwania, nowe strategie – Forum Bankowo-Samorządowe 2023 fotolia.pl

14 grudnia br. odbędzie się kolejna edycja Forum Bankowo-Samorządowego organizowana pod hasłem: "Nowe Wyzwania, Nowe Strategie: Samorządy i Banki na Rzecz Wspólnego Rozwoju". To wyjątkowe wydarzenie, które skupi się na omawianiu najistotniejszych tematów dotyczących współpracy między sektorem samorządowym a bankami w dynamicznym kontekście zmieniających się wyzwań.

W trakcie Forum zaprezentowane zostanie opracowanie dot. stanu finansów sektora samorządowego w Polsce w 2023 r. W jednym z głównych punktów rozmów skoncentrowany będzie na analizie i dyskusji nad współpracą pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego a sektorem bankowym w kontekście finansowania lokalnych projektów i inwestycji. Eksperci i liderzy sektora bankowego i samorządowego omówią skuteczne strategie finansowania oraz sposoby, w jakie banki mogą wspierać samorządy w realizacji ich celów rozwojowych. Blok tematyczny „Lokalne Ambicje, Globalne Wyzwania: Samorządy i Banki na Rzecz Zrównoważonej Przyszłości” będzie poświęcony analizie zrównoważonego rozwoju i globalnych wyzwań, które mają wpływ na lokalne społeczności, gdzie omówiony zostanie sposób w jak samorządy i banki mogą pracować razem, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju, dbając o równowagę między potrzebami teraźniejszości a długoterminowymi aspiracjami. Forum będzie miejscem debaty nt. cyfrowych finansów dla efektywnej administracji. Ten blok poświęcony będzie wykorzystaniu nowoczesnych technologii w zarządzaniu finansami samorządowymi, gdzie zaproszeni goście debatować będą nt. innowacji w obszarze cyfrowych finansów, które mogą przyczynić się do efektywnej administracji, zwiększonej przejrzystości i usprawnienia procesów finansowych. Ostatni blok tematyczny poświęcony będzie finansowaniu samorządowych  projektów unijnych, będą to dyskusje nad szansami i wyzwaniami idącymi z nową perspektywą unijną.

Forum Bankowo-Samorządowe 2023 to wyjątkowa okazja do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami między liderami samorządowymi, przedstawicielami sektora bankowego oraz ekspertami związanymi z rozwojem lokalnym. Celem jest stworzenie przestrzeni dla konstruktywnego dialogu, inspirujących dyskusji i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Związek Banków Polskich zaprasza liderów samorządowych (marszałków, starostów, prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz skarbników i dyrektorów ds. gospodarki lokalnej), a także bankowców, regulatorów oraz przedstawicieli okołosamorządowych i okołobankowych, do wzięcia udziału w tym istotnym wydarzeniu.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Rejestracji dokonać można na stronie: konferencje.bank.pl

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: ZBP

Pt., 17 Lst. 2023 0 Komentarzy
Alicja Cisowska
redaktor Alicja Cisowska