Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

FEnIKS a zasady równościowe - dokument

FEnIKS a zasady równościowe - dokument fotolia.pl

Ministerstwo Funduszy i Rozwoju przedstawiło informację o przygotowaniu programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) do wdrażania zasad równościowych oraz zapewnienia jego zgodności z Kartą Praw Podstawowych (KPP) i Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych (KPON).

W nawiązaniu do postulatów i rekomendacji Obywatelskiego Kongresu Komitetów Monitorujących wyrażonych w materiale pokongresowym, Ministerstwo, jako Instytucja Zarządzająca FEnIKS, przygotowało informację o dostosowaniu programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 do wdrażania zasad równościowych oraz zapewnienia jego zgodności z Kartą Praw Podstawowych (KPP) i Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych (KPON). 

Zgodnie z przekazanym komunikatem, materiał ten zawiera podsumowanie wniosków wynikających z przeprowadzonych w ramach priorytetów I-VII FEnIKS tzw. analiz równościowych (wraz ze wskazaniem miejsca publikacji pełnych raportów z tych analiz) oraz szczegółowo wskazuje wszystkie dotychczas podjęte i planowane dalsze działania Instytucji Zarządzającej w celu wdrażania zasad równościowych w FEnIKS oraz zapewnienia jego zgodności z KPP i KPON.

Jako zasady równościowe określono zasady wskazane w Umowie Partnerstwa: zasada równości kobiet i mężczyzn oraz zasada równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Dokument można pobrać pod naszym artykułem.

Czw., 14 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński