Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

10 mld euro dla południowozachodniego pogranicza

10 mld euro dla południowozachodniego pogranicza fotolia.pl

Ruszył kolejny nabór wniosków w programie programu Interreg Polska-Saksonia 2021-2027. Zainteresowani mogą aplikować o środki do 12 maja.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów regularnych, w tym o znaczeniu strategicznym (poza małymi projektami). Nabór jest otwarty w:

  • I osi priorytetowej „Pogranicze przyjazne środowisku – przeciwdziałanie i adaptacja do zmian klimatu” – w celu szczegółowym 1.1 Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami, a także odporności, z uwzględnieniem podejścia ekosystemowego,
  • w III osi priorytetowej „Pogranicze otwarte na dialog mieszkańców i instytucji” - w celu szczegółowym 3.1 Inne działania wspierające lepsze zarządzanie współpracą.

Obszar programowy

Obszar programowy obejmuje w Polsce:

  • powiaty województwa dolnośląskiego - bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, miasto Jelenia Góra, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski,
  • powiat żarski z województwa lubuskiego.

Uwaga! W projektach mogą uczestniczyć – jako partnerzy – również podmioty spoza obszaru programowego, pod warunkiem, że ich udział w projekcie przyniesie korzyść dla tego obszaru.

Wysokość wsparcia

Alokacja na projekty w priorytecie I (cel 1.1) wynosi 6 mln euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Z tego samego funduszu zaplanowano 4 mln euro dla priorytetu III (cel 3.1). W obu przypadkach maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych wynosi 80%.

Termin i sposób składania wniosków

Wnioski w drugim naborze programu Interreg Polska-Saksonia można składać do 12 maja br. wyłącznie za pomocą narzędzia informatycznego systemu WOD2021. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zachęca, aby wnioskodawcy zarejestrowali się w tym systemie wcześniej, by mogli zapoznać się z z jego funkcjonalnościami.

Potencjalni wnioskodawcy mogą skonsultować swój pomysł na projekt (przed złożeniem wniosku o dofinansowanie) z pracownikami Wspólnego Sekretariatu (WS) programu.

Szkolenia i konsultacje

Ministerstwo rekomenduje przesłanie do WS formularza koncepcji projektu w formie elektronicznej. Po otrzymaniu tego formularza Wspólny Sekretariat skontaktuje się z potencjalnymi wnioskodawcami. Co ważne, opiniowanie pomysłu na projekt jest niewiążące dla potencjalnych wnioskodawców.

Wspólny Sekretariat będzie prowadził szkolenia i spotkania informacyjne dla potencjalnych wnioskodawców. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu (kliknij tutaj).

Czw., 16 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka