Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Spotkanie informacyjne na temat Europejskiej Inicjatywy Miejskiej

Spotkanie informacyjne na temat Europejskiej Inicjatywy Miejskiej fotolia.pl

Europejska Inicjatywa Miejska (European Urban Initiative – EUI), to instrument UE, który ma na celu finansowanie innowacyjnych w skali Europy działań miejskich. Jest to kontynuator inicjatywy Urban Innovative Actions (UIA) z okresu programowania 2014-2020. Z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na realizację inicjatywy w okresie 2021-2027 przeznaczonych zostało 450 mln euro.

8 grudnia 2022 r. w godz. 12.00-14.00 odbędzie się ON-LINE spotkanie informacyjne na temat Europejskiej Inicjatywy Miejskiej, organizowane wspólnie przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Krajowy Punkt URBACT w Polsce.

Europejska Inicjatywa Miejska jest podstawowym narzędziem wspierania miast każdej wielkości, budowania potencjału i wiedzy, wspierania innowacji oraz opracowywania możliwych do przenoszenia i skalowalnych innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich o znaczeniu dla całej Unii.

Dofinansowane projekty przetestują nowe rozwiązania, techniki i modele planowania, budując potencjał i dzieląc się wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. Tematyka serii naborów jest wybierana i komunikowana przez Komisję Europejską. Pierwszy nabór wniosków w ramach EUI trwa do 19 stycznia 2023 r., a jego tematem jest Nowy Europejski Bauhaus. Projekty mogą dotyczyć między innymi: a) zachowania i przekształcania dziedzictwa kulturowego, b) rewitalizacji i regeneracji przestrzeni miejskich, c) budowy i renowacji w duchu cyrkularności oraz neutralności węglowej, d) adaptacji i przekształcania budynków pod kątem przystępnych cenowo rozwiązań mieszkaniowych.

Podczas spotkania Agnieszka Siłuszek z Sekretariatu EUI przedstawi podstawowe informacje na temat Europejskiej Inicjatywy Miejskiej, a w szczególności zaprezentuje informacje o aktualnym naborze i jego zasadach. Następnie Karolina Medwecka-Piasecka z Urzędu Miasta Birmingham w Wielkiej Brytanii opowie o doświadczeniach tego miasta z udziału w Urban Innovative Actions, która jest inicjatywą poprzedzającą Europejską Inicjatywę Miejską. Na koniec Piotr Wołkowiński, ekspert UIA opowie o najważniejszych wnioskach dla polskich miast wynikających z realizacji projektów w ramach Urban Innovative Actions.

Więcej informacji o EUI na stronie inicjatywy: www.urban-initiative.eu

W załączeniu agenda spotkania i link do połączenia on-line.

Źródło: MRiPR

Załączniki:
Pobierz ten plik (Agenda_spotkania.pdf)Agenda_spotkania.pdf167 kB
Czw., 8 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba