Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe (stare) zasady zaliczkowania w programach finansowanych ze środków europejskich

Nowe (stare) zasady zaliczkowania w programach finansowanych ze środków europejskich fotolia.pl

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia w sprawie zaliczek w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich. Celem projektu jest objęcie regulacjami analogicznymi jak te obowiązujące w perspektywie finansowej 2014-2020 programów perspektywy 2021-2027.

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia wskazano, że w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem wdrażania programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2021-2027 konieczne jest ustanowienie dla wspomnianych programów regulacji dotyczących zaliczek analogicznych do regulacji ujętych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie zaliczek w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich, dotyczącym programów wdrażanych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Rozporządzenie to, zgodnie z art. 142 ust. 3 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 zostało czasowo utrzymane.

Projektodawca wskazał również, że w związku z brakiem istotnych sygnałów wskazujących na potrzebę modyfikacji rozwiązań wypracowanych jeszcze w 2009 r. nie przewiduje się wprowadzenia zmian w zakresie warunków i trybu udzielania i rozliczania zaliczek dla beneficjentów w stosunku do mechanizmów przewidzianych dla programów perspektywy 2014-2020.

Źródło: legislacja.rcl.gov.pl 

 

 

Pt., 8 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel