Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki - Tenisowa Polska

Nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki - Tenisowa Polska fot.pixabay.com

Minister Sportu i Turystyki przedstawił założenia nowego programu rozwoju infrastruktury sportowej. Pilotażowy Program Tenisowa Polska to projekt rozwijający infrastrukturę tenisową w Polsce. Budżet programu w roku 2022 wyniesie 5 mln złotych. Nabór wniosków ma zostać ogłoszony na początku stycznia przyszłego roku.

- Zdecydowaliśmy się na wyodrębnienie programu, który jest poświęcony tylko i wyłącznie infrastrukturze tenisowej. To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez środowisko sportowe. W 2022 roku odbędzie się pilotażowa edycja programu Tenisowa Polska, na którą zabudżetowaliśmy 5 mln zł. Dofinansowanie otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki będzie można przeznaczyć na przygotowanie kortu o nawierzchni twardej lub budowę zadaszenia – powiedział minister Kamil Bortniczuk podczas konferencji prasowej Polskiego Związku Tenisowego w Zielonej Górze.

- W 2022 roku, w ramach pilotażu nowego programu, będziemy w stanie dofinansować około 50 inwestycji. Wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym zdecydowaliśmy, że w pierwszym naborze będziemy promować te obiekty, które na co dzień prowadzą działalność tenisową kształcącą dzieci i młodzież. Historyczne sukcesy naszych najlepszych tenisistów, którzy w tym roku wystąpili w WTA i ATP Finals sprawiają, że zainteresowanie tenisem w Polsce jest coraz większe. Widzimy konieczność wzmocnienia bazy tenisowej i wsparcia związku w tworzeniu warunków do rozwoju i popularyzacji tenisa poprzez budowę nowej i rozbudowę istniejącej ogólnodostępnej infrastruktury – podsumował minister.

Rodzaje zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach programu Tenisowa Polska to:

  1. Budowa nowego kortu tenisowego o nawierzchni twardej.
  2. Zadaszenie istniejącego kortu (również o innej nawierzchni niż twarda).

Do składania wniosków inwestycyjnych w ramach programu uprawnione będą przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego, fundacje, kluby sportowe, spółki utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego.

Dofinansowanie może wynieść do 50 proc. wydatków kwalifikowanego zadania, a jeden wnioskodawca może wnioskować o dofinansowanie budowy maksymalnie dwóch kortów i jednego zadaszenia kortu w danej edycji programu.

Źródło: MSiT

Śr., 15 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś