Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór na projekty własne wojewodów w ramach Programu „Niepodległa”

Nabór na projekty własne wojewodów w ramach Programu „Niepodległa” .

Do 5 maja wojewodowie mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w Programie Wieloletnim „Niepodległa”. Budżet programu wynosi 1 000 000 zł. Dofinansowanie można otrzymać na organizację wydarzeń kulturalnych, również online, nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz procesu odbudowy niepodległego państwa polskiego – kształtowania się nowych granic, walk o ich utrzymanie, tworzenia struktur państwowych i wszelkich przejawów życia społecznego w międzywojennej Polsce.

Program wspiera inicjatywy, których realizacja przyczyni się do:

  • budowy pamięci zbiorowej Polaków, w której istotne miejsce zajmują doświadczenia regionalne i lokalne;
  • upowszechnienia w wymiarze ponadregionalnym zróżnicowanych doświadczeń związanych z procesem odzyskania niepodległości i budową niepodległego państwa polskiego;
  • budowy szerokich koalicji regionalnych z udziałem instytucji kultury (prowadzonych bądź współprowadzonych przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu) w celu realizacji wspólnych projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym. 

Termin i sposób składania wniosków o dofinansowanie w ramach naboru

Wnioski można składać maksymalnie do środy, 5 maja. Za datę wpływu wniosku o dofinansowanie projektu uznaje się dostarczenie do MKDNiS jego wersji elektronicznej (podpisanej przy użyciu podpisu kwalifikowanego lub w postaci skanu podpisanego formularza) za pośrednictwem platformy ePUAP.

W przypadku podjęcia współpracy z instytucją kultury podległą lub współprowadzoną przez Ministra, do wniosku należy również dołączyć podpisane przez Dyrektora danej instytucji kultury „Oświadczenie o woli współpracy”.

Wypełniony formularz wniosku należy przesłać także w wersji otwartej (dokument word) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kryteria naboru dla wnioskodawców:

  • Jeden podmiot uprawniony może złożyć maksymalnie 1 wniosek w konkursie;
  • Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego projektu wynosi 80 000 zł;
  • Realizacja projektu obejmuje wyłącznie rok 2021 (wszystkie środki muszą być wydatkowane do 31.12.2021 r.);
  • Nie ma obowiązku udziału w projekcie środków własnych wnioskodawcy. Dofinasowanie w ramach Programu może pokryć 100% kosztów projektu.

W projektach zgłaszanych w naborze należy wziąć pod uwagę wszelkie obowiązujące aktualnie ograniczenia związane ze stanem epidemii (np. dotyczące zakazu organizacji imprez, zamknięcia instytucji kultury dla publiczności) oraz przewidzieć możliwość zmiany charakteru działań w razie zaostrzenia lub złagodzenia obowiązujących przepisów. Zalecane są przede wszystkim działania w sferze wirtualnej oraz wszelkie inicjatywy wykluczające możliwość zgromadzeń i bezpośrednich kontaktów społecznych.

Źródło: MKDNiS

Śr., 7 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska