Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wskazówki Rady Zamówień Publicznych dla zamawiających publicznych do opracowania analizy potrzeb i wymagań

Wskazówki Rady Zamówień Publicznych dla zamawiających publicznych do opracowania analizy potrzeb i wymagań fotolia.pl

Rada Zamówień Publicznych przygotowała wskazówki interpretacyjne dotyczące analizy potrzeb i wymagań, o której mowa w art. 83 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Rada przygotowała ww. wskazówki doceniając wagę tejże analizy dla przygotowania i przeprowadzenia procesu zakupowego udzielenia zamówień klasycznych o wartościach równych i przekraczających progi unijne zgodnie z celami nowej ustawy, jakimi są w szczególności podniesienie efektywności oraz konkurencyjności udzielanych zamówień, a także otwarcie na nowe propozycje rynkowe.

Wskazówki zostały opracowane w podziale na poszczególne elementy analizy – tak, aby każdy z czytających mógł skorzystać z tej części wskazówek, która może mu być przydatna. Dodatkowo wskazówki zostały uzupełnione o ich streszczenie będące niejako podsumowaniem zawartych w nich treści.

Materiał został opracowany w uzgodnieniu z Prezesem Urzędu Zamówień Publicznych przez Panią Ewę Wiktorowską, Pana dra hab. Pawła Nowickiego oraz Pana Jana Stylińskiego – i przyjęty uchwałą przez Radę Zamówień Publicznych.

Członkowie Rady Zamówień Publicznych zachęcają do zabierania głosu w dyskusji na temat przedstawionego materiału – można go przesłać na skrzynkę mailową Rady Zamówień Publicznych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zebrane uwagi po ich rozważeniu przez Radę mają móc posłużyć do ewentualnego przygotowania aktualizacji wskazówek o zgłoszone zagadnienia i ujęcia ich w kolejnej wersji dokumentu.

Wskazówki dla zamawiających publicznych do opracowania analizy potrzeb i wymagań w świetle nowego Prawa zamówień publicznych dostępne są tutaj.

Streszczenie wskazówek do opracowania analizy dostępne jest tutaj.

Źródło: www.uzp.gov.pl

Sob., 9 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel