Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pracownicy administracji publicznej poznają zasady cyberbezpieczeństwa

Pracownicy administracji publicznej poznają zasady cyberbezpieczeństwa fotolia.pl

12 listopada rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń dedykowanych pracownikom administracji publicznej. Hasłem wydarzenia jest #cyberbezpiecznysamorząd. Wszystkie szkolenia odbędą się w formie zdalnej.

W sytuacji, gdy większość urzędów i instytucji pracuje zdalnie, zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa nabierają dodatkowego znaczenia. Tematyka szkoleń będzie szeroka – od podstaw do kwestii bardziej skomplikowanych. Omówione zostanie bezpieczne korzystanie z internetu i codzienna cyberhigiena pracy. Uczestnicy zostaną też zapoznani z wątkami związanymi z obowiązkami podmiotów publicznych, wynikającymi z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Szkolenia są skierowane do urzędników, którzy w swojej codziennej pracy korzystają z systemów teleinformatycznych, czyli do wszystkich.

Podzielone zostały na następujące kategorie:

  • Szkolenia 100 - cyberhigiena dla każdego – podstawowe porady i najlepsze praktyki z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  • Szkolenia 200 - dla kadry zarządzającej, pracowników działów IT – podstawy prawne krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, obowiązki podmiotów publicznych wynikające z ustawy, procedury zgłaszania incydentów, najczęstsze cyberzagrożenia i sposoby ochrony.
  • Szkolenia 300 - warsztaty dla specjalistów IT, programistów, osób zarządzających cyberbezpieczeństwem w podmiotach publicznych - prezentacje projektów wspierających cyberbezpieczeństwo w organizacji, analizy rodzajów cyberataków, reagowanie na incydenty, zgłaszanie incydentów, profilaktyka cyberbezpieczeństwa w organizacji, szkolenia specjalistyczne dotyczące zastosowania konkretnych rozwiązań prowadzone przez partnerów technologicznych.

Szczegóły poszczególnych szkoleń dostępne są tutaj. 

Na wydarzenie można się zarejestrować za pomocą formularza. 

Źródło: MC

Pt., 13 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska