Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej dla Regionalnych Programów Operacyjnych

Minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej dla Regionalnych Programów Operacyjnych fotolia.pl

Stosownie do zapisów Podrozdziału 3.1 pkt 9 Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020 Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekazuje minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej do zastosowania przez Instytucje Zarządzające Regionalnymi Programami Operacyjnymi (IZ RPO) w 2019 r.

Minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej na 2019 r. wynoszą odpowiednio:

1. przy wyborze sposobu pomiaru efektywności zatrudnieniowej uwzględniającego zatrudnienie na podstawie stosunku pracy, umowy cywilnoprawnej oraz samozatrudnienie:

  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji (osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3, imigranci, reemigranci) – 47%;
  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup – 63%;

2. przy wyborze sposobu pomiaru efektywności zatrudnieniowej uwzględniającego zatrudnienie na podstawie stosunku pracy oraz samozatrudnienie:

  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji (osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3, imigranci, reemigranci) – 45%;
  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup – 60%.

IZ RPO może zdecydować o obniżeniu minimalnych poziomów efektywności zatrudnieniowej dla poszczególnych grup docelowych o 10 pp. w przypadku powiatów, w których stopa bezrobocia rejestrowanego przekracza średnią wojewódzką przy jednoczesnym podniesieniu minimalnych poziomów efektywności zatrudnieniowej dla poszczególnych grup docelowych o 10 pp. w przypadku powiatów, w których stopa bezrobocia rejestrowanego jest niższa niż średnia wojewódzka. Decyzja w tym zakresie musi zostać odpowiednio odzwierciedlona w kryteriach wyboru projektów i podawana jest w informacji o naborze projektów. IZ mogą wskazać w dokumentacji naboru projektu pozakonkursowego lub regulaminie konkursu inne cechy różnicujące poziom efektywności zatrudnieniowej oraz na ich podstawie odpowiednio zróżnicować wysokość progów efektywności zatrudnieniowej dla poszczególnych grup docelowych z zachowaniem powyższych warunków (z zachowaniem wartości ogólnych podanych przez MIiR do publicznej wiadomości).

Podane w komunikacie minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej obowiązują dla projektów z zakresu aktywizacji zawodowej realizowanych w ramach celu tematycznego 8.

Czw., 25 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk