Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Są pieniądze na infrastrukturę sportową

Są pieniądze na infrastrukturę sportową fotolia.pl

Resort sportu będzie nadal wspierał budowę obiektów wielofunkcyjnych, które są odpowiedzią na lokalne potrzeby Polaków. W roku 2016 Ministerstwo przeznaczyło na inwestycje 433 mln zł, dofinansowując m.in. wielofunkcyjne hale sportowe, skateparki, boiska, pływalnie, siłownie plenerowe, sale gimnastyczne czy korty tenisowe. W bieżącym roku Ministerstwo zwiększa budżet. Startuje z kwotą 443 mln zł.

Obecnie trwają przygotowania, przetargi, remonty, przebudowy, budowy lub odbiory kolejnych obiektów sportowych, na które Minister Sportu i Turystyki ogłosił pięć programów inwestycyjnych:

  • Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – typowa infrastruktura szkolna, w szczególności sale gimnastyczne i hale sportowe oraz boiska.
  • Program modernizacji infrastruktury sportowej – modernizacje obiektów (innych niż lekkoatletyczne) użytkowanych przez kluby sportowe.
  • Program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej - obiekty lekkoatletyczne z bieżnią okrężną, w szczególności zgodne z wariantami programu lekkoatletycznego.
  • Program rozwoju infrastruktury ponadlokalnej – pozostałe inwestycje, najlepiej o ponadlokalnym zasięgu oddziaływania, w tym w szczególności: kryte pływalnie, kryte lodowiska, pełnowymiarowe boiska piłkarskie, infrastruktura klubów wioślarskich, kajakowych i żeglarskich, „wielofunkcyjne strefy aktywności” (kompleksy obiektów o przeznaczeniu międzypokoleniowym).
  • Program rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - inwestycje istotne z punktu widzenia rozwoju bazy sportowej dla sportu wyczynowego w Polsce.

Poza „flagowym” programem inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu jest szereg mniejszych programów umożliwiających m.in. uzyskanie dofinansowania na budowy i modernizace infrastruktury, poprawę warunków do uprawiania sportu szkolnego oraz zwiększenie dostępu do obiektów lekkoatletycznych.

1 marca rozpoczął się nabór do Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej z budżetem 90 mln zł, a zakończył się nabór do Programu modernizacji infrastruktury sportowej (termin naboru upłynął 28 lutego), do którego wpłynęło 249 wniosków na kwotę 216 mln zł.

Nowe programy mają pozwolić efektywniej i elastyczniej reagować na potrzeby w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej. Ministerstwo promuje obiekty ogólnodostępne, wielofunkcyjne, efektywne sportowo i dobrze wpisujące się w charakter miejsca i przestrzeni.
 
Źródło: www.msport.gov.pl

Pt., 10 Mrz. 2017 0 Komentarzy
Tomasz Smaś
Redaktor Tomasz Smaś