Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pomorskie: 26 mln zł dla zdolnych uczniów

Pomorskie: 26 mln zł dla zdolnych uczniów fotolia.pl

Samorząd województwa pomorskiego przeznaczy 26 mln zł z regionalnego programu operacyjnego na wsparcie w całym regionie dla uczniów o szczególnych predyspozycjach. To kontynuacja programu "Zdolni z Pomorza", realizowanego od trzech lat. W ramach edycji programu w bieżącym roku szkolnym oprócz zajęć oferowanych przez tzw. lokalne centra nauczania kreatywnego uczniów czekają nowości. Spotkania akademickie na nowych uczelniach (oprócz Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej, dla uczniów otworzą się Akademia Pomorska w Słupsku, Akademia Morska w Gdyni, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Gdański Uniwersytet Medyczny), warsztaty specjalistyczne, konferencje, zajęcia olimpijskie, spotkania autorskie.

Dotychczas program skierowany był do uczniów uzdolnionych z matematyki, fizyki i informatyki. Od bieżącego roku szkolnego w powiatach kartuskim, kwidzyńskim i lęborskim (a w pozostałych powiatach od kolejnego roku szkolnego) wprowadzono nowe obszary uzdolnień objęte wsparciem: biologia, chemia oraz kompetencje społeczne (dla uzdolnionych z języka polski, historia, wiedzy o społeczeństwie, filozofii i podobnych).

Dofinansowanie 27 wniosków pochodzi z projektu pozakonkursowego w ramach poddziałania 3.2.2. Wsparcie ucznia szczególnie uzdolnionego współfinansowanego, z Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej o programie można dowiedzieć się tutaj: zdolnizpomorza.pomorskie.eu.

Pt., 7 Prn. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża