Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze dla miast na prawach powiatu

Pieniądze dla miast na prawach powiatu fotolia.pl

Od początku grudnia miasta na prawach powiatu będą mogły składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć budowy i przebudowy dróg krajowych poza siecią TEN-T, leżacych w granicach miast, w tym tras wylotowych.

Jak napisano w ogłoszeniu, dofinansowanie otrzymają projekty przyczyniające się w największym stopniu do poprawy dostępności miast położonych poza podstawową siecią drogową; przyczyniające się do zmniejszenia zatłoczenia i ograniczeń przepustowości infrastruktury drogowej w miastach; korzystnie wpływające na poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i stanu środowiska; przyczyniające się do integracji systemu transportowego. Priorytetowo traktowane będą inwestycje na ciągach drogowych łączących się z TEN-T.

Na konkurs w ramach działania 4.2 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przeznaczono ponad 2,1 mld zł. Wartość dofinansowania wyniesie 85 proc. wydatków kwalifikowanych do refundacji. Nabór projektów prowadzi Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wnioski należy składać w terminie od 1 grudnia 2015 r. do 29 kwietnia 2016 r. w kancelarii CUPT. Więcej informacji o konkursie tutaj.

Źródło: cupt.gov.pl

Pt., 6 Lst. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża