Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Eurofundusze 2014-2020: obszary wiejskie

Eurofundusze 2014-2020: obszary wiejskie fotolia.pl

Polska wynegocjowała dobre warunki. Uzyskaliśmy zgodę na przesunięcie z II filara do 25% środków. Pozwoli nam to na zbliżenie się do średniej unijnej w ramach płatności bezpośrednich – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba.

Wśród głównych działań w ramach nowej perspektywy, na które resort będzie kładł szczególny nacisk, minister Kalemba wymienił modernizację gospodarstw, wsparcie dla młodych rolników, wsparcie dla małych gospodarstw, dla przetwórstwa, programy rolno-środowiskowe, rolnictwo ekologiczne, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, a także inicjatywy w ramach osi LIDER. – Priorytety w tej końcowej fazie negocjacji, elementy, o które nadal będziemy zabiegać, to przede wszystkim utrzymanie systemu SAPS, wyrównywanie płatności, a także kontynuacja dyskusji na temat zasad cross compliance oraz zazielenienia – poinformował minister.

Podsumowując kończącą się w tym roku perspektywę budżetową szef resortu podkreślił, że nie ma najmniejszych obaw o należyte wykorzystanie środków z programów wspierających sektor rolny na lata 2007-2013. Jednocześnie przypomniał, że nadal są ogłaszane kolejne nabory w województwach, które posiadają jeszcze środki w ramach przyznanych wcześniej limitów, tzw. kopert wojewódzkich.

Źródło: minrol.gov.pl

Sob., 23 Mrz. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża