Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana wycen SOR i IP - projekt zarządzenia Prezesa NFZ

Zmiana wycen SOR i IP - projekt zarządzenia Prezesa NFZ fotolia.pl

Do 27 czerwca trwają konsultacje projektu zarządzenia Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie: świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz w zakresie: świadczenia w izbie przyjęć.

Wprowadzane zmiany mają na celu zwiększenie wartości stawek ryczałtów dobowych określonych dla SOR i IP. Nowa wycena ma zostać zastosowana od dnia 1 lipca 2024 r. i wynika z rekomendacji nr 48/2024 z 24 maja 2024 r. Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zmiany sposobu lub poziomu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej.

Celem realizacji powyższego, zmianie uległa stawka bazowa określona dla SOR oraz IP oraz wartości wag punktowych poszczególnych kategorii stanu zdrowia pacjenta w SOR i IP.

W niniejszym zarządzeniu dokonano również zmian w załączniku nr 4 oraz w załączniku nr 6 do zarządzenia:

  • w załączniku nr 4 do zarządzenia (Wykaz badań laboratoryjnych wykonywanych w szpitalnym oddziale ratunkowym) w pakiecie podstawowym, usunięto procedurę dotyczącą wykonania testów COMBO antygen covid/grypa/RSV, a dodano procedury: V100 - Wirus SARS-CoV-2 Antygen oraz V101 - Wirus grypy typu A i B/ SARS-CoV-2/ RS Antygen,
  • w załączniku nr 6 do zarządzenia (Wykaz procedur medycznych wg ICD/świadczeń wykonywanych w izbie przyjęć) w Kategorii II, w części dotyczącej diagnostyki infekcji (poz. 42) usunięto procedurę dotyczącą wykonania testów COMBO antygen covid/grypa/RSV, a dodano procedury: V100 - Wirus SARS-CoV-2 Antygen oraz V101 - Wirus grypy typu A i B/ SARS-CoV-2/ RS Antygen.

Zarządzenie ma wejść w życie z dniem następującym po dniu podpisania, a jego przepisy mają mieć zastosowanie do rozliczania świadczeń udzielanych od 1 lipca 2024 r.

Projekt dostępny jest tutaj 

Niedz., 23 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel