Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpieczeństwo Pacjenta – dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo Pacjenta – dowiedz się więcej fotolia.pl

Rzecznik Praw Pacjenta wydał właśnie nowe czasopismo "Bezpieczeństwo Pacjenta". To nowa inicjatywa Rzecznika, który postanowił rozszerzyć swoje działania na obszar czasopism naukowych, skupiających się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem pacjenta.

Rzecznik Praw Pacjenta, będąc centralnym organem administracji rządowej w sprawach ochrony praw pacjentów, wykorzystuje swoje kompetencje, możliwości i autorytet, aby dostarczyć społeczeństwu wartościowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w obszarze opieki zdrowotnej. Czasopismo ma na celu edukację oraz propagowanie wiedzy na temat ochrony praw pacjenta.

Obecnie działania Biura skoncentrowane są na intensyfikacji działań związanych z sygnałami wpływającymi na bezpieczeństwo pacjenta. Dostrzegane są nie tylko szkody wyrządzone pacjentowi oraz zdarzenia niepożądane, ale coraz częściej analizowane są zakażenia szpitalne. Rzecznik stale stawia sobie nowe cele i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pacjenta na kolejne lata. Warto zwrócić uwagę na kulturę bezpieczeństwa, jakość udzielanych świadczeń, komunikację z pacjentem oraz zaufanie do systemu i budowę narzędzi do rejestracji.

Czasopismo jest dostępne w formie internetowej, zapewniając łatwy dostęp do wiedzy dla szerokiego grona czytelników. Dodatkowo, artykuły są publikowane dwujęzycznie – w języku angielskim i polskim, co pozwoli na dotarcie z przekazem nie tylko do krajowej, ale również międzynarodowej społeczności naukowej i medycznej.

Autorzy poruszają m.in. tematy błędów i bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej w przypadkach nagłych, rzucając światło na aspekty związane z zarządzaniem, prawem oraz nauką o zdrowiu.

Kolejne teksty skupiają się na ocenie kultury bezpieczeństwa pacjentów, przymusie bezpośrednim wobec pacjenta agresywnego, statusie prawnym małoletnich dawców, a także roli telemedycyny w kardiologii.

Oficjalna strona czasopisma: czasopismo.rpp.gov.pl

Źródło: RPP

Śr., 20 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska