Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Świadczenia gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego

Świadczenia gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego fot.pixabay

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego dotyczący świadczeniodawców realizujących  kompleksową opiekę nad pacjentami z rakiem piersi.

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące kompleksowej opieki onkologicznej nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi wprowadzone rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 sierpnia 2023 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, wprowadzają warunek dotyczący posiadania przez centrum kompetencji raka piersi zakładu lub pracowni diagnostyki patomorfologicznej w lokalizacji. Warunek ten jest warunkiem zaostrzonym w porównaniu do poprzednio obowiązujących warunków dla centrum kompetencji, co może wiązać się z ograniczoną dostępnością do świadczeń gwarantowanych.

Projekt rozporządzenia wprowadza regulację określającą 2 letni okres, w którym świadczeniodawcy będą mogli dostosować swoje podmioty do zaostrzonego warunku dotyczącego posiadania przez centrum kompetencji raka piersi jednostki diagnostyki patomorfologicznej (zakład lub pracownia) w lokalizacji.  

Oczekiwanym efektem projektowanej zmiany jest zapewnienie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej.

Źródło: RCL

Pt., 10 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś