Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ponad 300 mln zł na badania w konkursie head-to-head

Ponad 300 mln zł na badania w konkursie head-to-head fotolia.pl

Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n. med. Radosław Sierpiński zatwierdził listę rankingową zawierającą wyniki Konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych (ABM/2022/3).

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie konkursem i liczbę złożonych w konkursie projektów badań klinicznych i eksperymentów badawczych dających szansę na poprawę sytuacji pacjentów w Polsce, poprzez zwiększenie dostępności nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, podjęto decyzję o podniesieniu pierwotnej alokacji o ponad 200 mln zł.

Na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej rekomendację do dofinansowania w Konkursie otrzymało 27 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania wynosi 328 883 813,11 zł.

Nabór wniosków w konkursie trwał od 11 lipca 2022 r. do 20 października 2022 r. W ramach Konkursu wpłynęło 50 wniosków o łącznej wartości projektów 572 204 048,79 zł. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 49 wniosków.

Wszyscy wnioskujący otrzymają również indywidualną informację dotyczącą wyników konkursu oraz przyznanej w ramach projektu punktacji.

Obecnie trwa II edycja konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania typu head to head – szczegóły dotyczące naboru dostępne są w linku: www.abm.gov.pl 

Więcej informacji na stronie: www.abm.gov.pl 

Źródło: IP

Śr., 12 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła