Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolejna edycja konkursu "Od zależności ku samodzielności"

Kolejna edycja konkursu fotolia.pl

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg ogłosiła nową edycję otwartego konkursu ofert w ramach Programu „Od zależności ku samodzielności”. -To bardzo ważne, aby osoby z zaburzeniami psychicznymi miały świadomość swojego potencjału i praw, jakie im przysługują – mówi minister Marlena Maląg.

Celem głównym Programu jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej w jakiej się znalazły, której własnym staraniem, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości nie są w stanie samodzielnie pokonać.

Dotację można uzyskać na realizację działań w ramach następujących modułów:

  • moduł I – wsparcie rodzin z osobą z zaburzeniami psychicznymi,
  • moduł II – samopomoc,
  • moduł III – umożliwianie osobom z zaburzeniami psychicznymi zdobywania kompetencji niezbędnych do samodzielnego życia,
  • moduł IV – integracja i innowacyjność.

O dofinansowanie projektów zgłaszanych do otwartego konkursu ofert w ramach Programu mogą ubiegać się:

  • jednostki samorządu terytorialnego, które realizują zadania wynikające z ustawy o pomocy społecznej organizując na obszarze swojego działania oparcie społeczne dla osób, które z powodu występujących u nich zaburzeń psychicznych mają trudności w życiu codziennym;
  • podmioty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej, które mogą uczestniczyć w otwartych konkursach ofert na dofinansowanie programów i projektów, wynikających z lokalnych strategii rozwiązywania problemów społecznych.

Do 24.02.2023 – należy złożyć oferty konkursowe do Wydziałów Polityki Społecznej właściwych Urzędów Wojewódzkich. Do 17.03.2023 r. Wydziały Polityki Społecznej przekazują do Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej pełną dokumentację wszystkich ofert, które uzyskały pozytywną ocenę formalną wraz z Kartami Ocen, a do 21.04.2023 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

Źródło: MRiPS

Śr., 25 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś