Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Finansowanie szkół przyszpitalnych w 2023 r.

Finansowanie szkół przyszpitalnych w 2023 r. fotolia.pl

Jednostkom oświatowym zorganizowanym przy podmiotach leczniczych dedykowane są trzy wagi algorytmu podziału części oświatowej subwencji ogólnej. 

Na rok 2022 r. naliczanie środków z tytułu tych wag w związku z obowiązującym stanem epidemii oraz okresami zawieszenia zajęć następowało na podstawie danych sprzed pandemii tj. z uwzględnieniem sumy liczby wychowanków w poszczególnych dniach w okresie od 1 marca 2019 r. do 29 lutego 2020 r.

W projekcie algorytmu na rok 2023 resort zaproponował, aby do obliczenia liczby uczniów, słuchaczy, wychowanków i dzieci w jednostkach oświatowych zorganizowanych przy podmiotach leczniczych zostały wykorzystane dane za rok szkolny 2021/2022, tj. dane dotyczące poprzedniego roku szkolnego.

Jednakże po uwadze Związku Powiatów Polskich wskazującej, że poza okresem zawieszenia zajęć w roku szkolnym 2021/2022 w przypadku takich jednostek należy uwzględnić także obowiązujący niemalże przez cały rok szkolny stan epidemii, resort edukacji zweryfikował swoje stanowisko i zadeklarował, że w przypadku jednostek oświatowych zorganizowanych w podmiotach leczniczych, okres przyjęty do naliczania danych zostanie określony tak samo jak przy podziale subwencji na 2022 rok, czyli z korzyścią dla organów prowadzących. 

Pt., 2 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka