Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wzór umowy na realizację recept – zmiana rozporządzenia

Wzór umowy na realizację recept – zmiana rozporządzenia fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept.

Projekt zakłada dokonanie aktualizacji treści zmienianego rozporządzenia w celu uzyskania efektu jego skorelowania z przepisami ustawowymi w zakresie prawidłowego wskazania właściwości Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jako nadzorującego apteki ogólnodostępne i pozostającego stroną umowy na realizację recept.

Rekomenduje się również dokonanie optymalizacji zmienianego rozporządzenia pod kątem wprowadzenia dodatkowych środków nadzoru nad aptekami niewywiązującymi się z realizacji ww. umów zgodnie z ich treścią, w tym określonych form dolegliwości prawnych za niestosowanie się do postanowień umownych.

Szereg zmian w projekcie ma na celu wprowadzenie skrótów „Odział Funduszu” i „Prezes Funduszu” i służy konsekwentnemu stosowaniu ich w kolejnych jednostkach systematyki wewnętrznej zmienianego rozporządzenia.

Załącznikiem do projektowanego rozporządzenia wprowadza się są zmiany w treści wzoru umowy na wydawanie refundowanego leku środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobu medycznego, względem określonego z załączniku nr 2 zmienianego rozporządzenia

Z projektem można zapoznać się tutaj.

Pt., 9 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek