Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza kolejna edycja projektu edukacyjnego "Zdrowie Człowiek Profilaktyka"

Rusza kolejna edycja projektu edukacyjnego fotolia.pl

Rozpoczęła się 9. edycja projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”, którego celem jest poprawa dostępności szczepień ochronnych w Polsce.

Poprzez działania edukacyjne skierowane do wybranych grup docelowych – w tym samorządów, szeroko rozumianych pracodawców, realizatorów programów profilaktycznych, instytucji i podmiotów skupiających wokół siebie osoby, które ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu narażone są na szkodliwe biologiczne czynniki ryzyka – realizatorzy zwracają uwagę na wielopłaszczyznowe korzyści wynikające z inwestycji w profilaktykę chorób zakaźnych w lokalnych społecznościach i w miejscach pracy. Inicjatywa służy motywacji do zaangażowania w zdrowie poprzez pokazanie dobrych praktyk i efektów, jakie przynoszą oraz udostępnienie szeregu przydatnych materiałów i narzędzi niezbędnych w zaplanowaniu, wdrożeniu i ewaluacji działań.

Wszystkie materiały powstałe w ramach projektu udostępniane są odbiorcom bezpłatnie na stronie projektu: www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl.

Podczas tegorocznej odsłony projektu organizatorzy zorganizują spotkania z udziałem ekspertów ze świata medycyny, przedstawicieli wojewódzkich i powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, ekspertów Medycyny Pracy, BHP, ekspertów ds. Funduszy Unijnych, przedstawicieli firm i instytucji realizujących programy szczepionkowe oraz przedstawicieli samorządów. Spotkania mają na celu przekazanie praktycznej wiedzy niezbędnej do wdrażania działań zdrowotnych.

Pierwsza z cyklu debata pt. Inwestycja w zdrowie jako element zrównoważonego rozwoju regionu. Etapy i gotowe rozwiązania realizacji samorządowych Programów Polityki Zdrowotnej, dedykowane przedstawicielom samorządów, odbędzie się 8 czerwca br. o godzinie 11:00.

Drugie spotkanie pt. Inwestycja w zdrowie jako dobra praktyka CSR - bądź pracodawcą odpowiedzialnym społecznie. Etapy i gotowe rozwiązania realizacji programów chroniących pracowników przed chorobami zakaźnymi, dedykowane szeroko rozumianym pracodawcom, przedsiębiorcom i realizatorom programów profilaktycznych, odbędzie się 15 czerwca br. o godzinie 11.00.

Na spotkania można się zarejestrować poprzez stronę: www.rynekzdrowia.pl.

Patronat nad tegoroczną inicjatywą objął m.in. Związek Powiatów Polskich.

Śr., 25 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska