Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Premier zapowiedział przyspieszenie szczepień. Do 10 maja e-skierowanie dla każdego dorosłego w kraju

Premier zapowiedział przyspieszenie szczepień. Do 10 maja e-skierowanie dla każdego dorosłego w kraju fot. canva

Podczas otwarcia punktu szczepień w Legnicy premier Mateusz Morawiecki podał kluczową datę w odniesieniu do Narodowego Programu Szczepień. „Chcemy spowodować, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisać się na szczepienie” – mówił.

Premier wyraził jednocześnie nadzieję, że najpóźniej do sierpnia każdy obywatel polski zostanie zaszczepiony. Skuteczności szczepionek dowodził na przykładzie innych państw, gdzie liczba zachorowań się zmniejsza, a restrykcje zostają powoli znoszone. „I my mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień powszechnych jak ten w Legnicy, będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia będzie naprawdę coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki” – mówił premier.

Zgodnie z zapowiedziami, do 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia będzie mógł otrzymać e-skierowanie i zapisywać się na szczepienie.

We wtorek, 20 kwietnia rząd ma przedstawić szczegółowy harmonogram rejestracji na szczepienie dla poszczególnych roczników.

Pon., 19 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska