Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak zachować swoje miejsce w kolejce do sanatorium?

Jak zachować swoje miejsce w kolejce do sanatorium? fotolia.pl

W związku z dramatycznie rosnącą liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Polski, Rząd zdecydował o wprowadzeniu obostrzeń. Nowe obostrzenia obowiązują od 24 października br. Wśród licznych ograniczeń znalazło się także zawieszenie działalności uzdrowisk czy sanatorium.

Dwa lata – tyle średnio czeka pacjent na swoją kolej wizyty w sanatorium. Wyjazdy na leczenie uzdrowiskowe cieszą się wśród pacjentów ogromnym zainteresowaniem. W obecnej sytuacji wielu pacjentów nie może skorzystać ze swojego turnusu. Czy w takiej sytuacji ich kolejka przepada i będą musieli czekać kolejne dwa lata? – Na szczęście nie!

Narodowy Fundusz Zdrowia podpowiada co zrobić, w momencie gdy turnus danego pacjenta miał rozpocząć się w dacie 24 października 2020 r. lub po niej. Po pierwsze i najważniejsze pacjent pod żadnym pozorem nie powinien udawać się do sanatorium – należy bezwzględnie pozostać w domu.

Jeżeli pacjent posiada potwierdzone przez wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe powinien oryginał wystawionego skierowania na leczenie uzdrowiskowe odesłać do swojego oddziału wojewódzkiego NFZ.

W ten sposób skierowanie do sanatorium będzie mogło być wykorzystane przez pacjenta w innym terminie z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących na świadczenie.

UWAGA: Pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie uzdrowiskowe przed dniem 24 października 2020 r. kontynuują leczenie zgodnie z harmonogramem, zatem będą mogli dokończyć swój turnus.

Źródło: NFZ

Czw., 29 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek