Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs Laur Dostępności dla najlepszej inwestycji likwidującej bariery architektoniczne

Konkurs Laur Dostępności dla najlepszej inwestycji likwidującej bariery architektoniczne fot.pixabay.com

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ogłaszają I edycję Konkursu Architektonicznego Laur Dostępności 2023. Nagrodzone zostaną budynki, które dzięki wprowadzonym modernizacjom stały się bardziej dostępne dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.

Laur Dostępności to konkurs, w którym nagrodzone zostaną inwestycje prowadzące do likwidacji barier architektonicznych i zwiększające dostępność istniejących budynków. Skierowany jest do podmiotów, które skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, prowadzonego przez BGK, takich jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz instytucje publiczne, m.in. szkoły, szpitale, przychodnie, instytucje kultury.

Wybudowanie windy w bloku, który jej wcześniej nie posiadał, bezpiecznego podjazdu, poręczy, zlikwidowanie wysokich krawężników lub poszerzenie wejścia do budynku to pozornie niewielkie zmiany, które jednak w zdecydowany sposób poprawiają jakość życia osób z niepełnosprawnością, seniorów, kobiet w ciąży czy rodziców z dziećmi. Konkurs Laur Dostępności ma na celu wyróżnienie tych najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń staje się bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – za Obiekt mieszkalny, w którym zostały zrealizowane ciekawe i nowatorskie rozwiązania dotyczące dostępności oraz Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych, który po przeprowadzonych zmianach wyróżnia się jakością dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i rodzin z dziećmi.

W każdej z kategorii Laureat otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł. Nagrodę będzie mógł przeznaczyć na dalszą poprawę dostępności, uatrakcyjnienie obiektu i jego otoczenia lub inne działania, które sprzyjają integracji mieszkańców.  

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji organizowanej w listopadzie 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Nabór zgłoszeń do konkursu trwa do 16 czerwca 2023 r. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Źródło: BGK

Niedz., 21 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś