Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak poprawiać warunki i bezpieczeństwo pracy? Weź udział w konkursie!

Jak poprawiać warunki i bezpieczeństwo pracy? Weź udział w konkursie! fotolia.pl

Do 31 lipca można składać wnioski w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Swoje rozwiązania mogą zgłaszać przedsiębiorstwa, instytucje, a także pracownicy - zarówno indywidualnie, jak i jako zespoły.

Konkurs ma na celu inspirowanie do podejmowania działań oraz upowszechnianie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy. Istnieją trzy kategorie konkursowe:

  • Kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne - rozwiązania ograniczające zagrożenia dla człowieka w środowisku pracy.
  • Kategoria B – prace naukowo-badawcze - opracowania naukowe związane z poprawą bezpieczeństwa i warunków pracy, które mogą być zastosowane w praktyce.
  • Kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne - rozwiązania lub działania z zakresu organizacji pracy, edukacji i popularyzacji bezpieczeństwa pracy.

W konkursie przyznawane są nagrody pieniężne i wyróżnienia dla autorów prac, a od 1995 roku – również wyróżnienia dla przedsiębiorstw. Wśród nagrodzonych są zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i małe zakłady rzemieślnicze, a także instytuty naukowe i młodzi wynalazcy – wszyscy, którzy działają na rzecz zwiększania bezpieczeństwa pracy, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie.

Wnioski należy zgłaszać elektronicznie poprzez aplikację www.konkursbhp-formularz.pl w terminie do 31 lipca 2022 r.

Źródło: MRiPS

Niedz., 24 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska