Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs na pracę o wykluczeniu społecznym

Konkurs na pracę o wykluczeniu społecznym fotolia.pl

Ministerstwo Rodziny zaprasza naukowców i dziennikarzy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę poświęconą problematyce ubóstwa i wykluczenia społecznego. Zgłoszenia można wysyłać do 17 września br.

Ruszyła V edycja konkursu imienia im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. Nagradzane będą dzieła publikowane w języku polskim, mające szczególne znaczenie dla kształtowania debaty publicznej w Polsce dotyczącej problematyki ubóstwa i wykluczenia społecznego oraz wyróżniające się wysokim poziomem merytorycznym, a jednocześnie „współczynnikiem humanistycznym” – zgodnie z podejściem wyłożonym w pracy „Zrozumieć biednego. O dawnej i obecnej biedzie w Polsce” pod red. Elżbiety Tarkowskiej, Warszawa 2000.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach:

  1. autorska (współautorska) praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego ogłoszona w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody lub rok wcześniej. Praca powinna zostać opublikowana w języku polskim, jako recenzowana monografia naukowa, recenzowany artykuł w polskim czasopiśmie naukowym albo rozdział w recenzowanej monografii zbiorowej.
  2. autorski (współautorski) materiał prasowy/medialny dotyczący problematyki przezwyciężania ubóstwa i wykluczenia społecznego, opublikowany w prasie, radiu, telewizji lub przez wydawcę internetowego w pierwszym półroczu roku przyznania nagrody lub rok wcześniej.

Organizatorami Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej - Instytut Filozofii i Socjologii, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk - wydawca kwartalnika „Kultura i Społeczeństwo” oraz Polskie Towarzystwo Socjologiczne, które zainicjowało przyznawanie nagrody.

Wręczenie Nagrody odbędzie się w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym podczas sesji popularno-naukowej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej przygotowanej przez jednego z Organizatorów Konkursu. Departament Komunikacji i Promocji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zapewnia obsługę promocyjną i medialną sesji popularno–naukowej oraz wręczenia nagród w imieniu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, a Departament Pomocy i Integracji Społecznej zapewnia obsługę organizacyjną tej sesji.

Źródło: www.gov.pl 

Czw., 15 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: