Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

130 tys. zł dofinansowania na prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

130 tys. zł dofinansowania na prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży fotolia.pl

Rozstrzygnięto konkurs na prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Jego obsługą zajmie się Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Do 12 marca można było nadsyłać oferty w konkursie na prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Pod uwagę wzięto przede wszystkim zgodność z wymaganiami określonymi w konkursie, wartość merytoryczną projektu, dotychczasowe doświadczenie organizacji oraz kalkulację środków przeznaczonych na realizację zadania.

Telefon zaufania działa 7 dni w tygodniu i jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, które potrzebują osoby, która wysłucha i pomoże rozwiązać ich problem.

Fundacja, jako prowadząca telefon zaufania, została zobligowana również do prowadzenia współpracy z instytucjami profesjonalnie zaangażowanymi w udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży. Kolejne zadanie to prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych na terenie Polski dotyczących funkcjonowania telefonu zaufania. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę będzie rozwijała współpracę z Policją, po to by jak najszybciej udzielić pomocy osobom małoletnim w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu lub życiu.

Źródło: MSWiA

Czw., 22 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska