Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie działał do końca roku

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie działał do końca roku fotolia.pl

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, resort polityki społecznej zdecydował o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Wsparcie Korpusu kierowane jest także do osób młodszych, które ze względu na sytuację zdrowotną lub rodzinną nie są w stanie realizować swoich niezbędnych potrzeb.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to pomoc świadczona przede wszystkim osobom powyżej 70 roku życia, które ze względu na pandemię koronawirusa znalazły się w potrzebie. Wsparcie jest potrzebne szczególnie w okresie świątecznym.

Mając na uwadze trwającą kolejną falę COVID-19, ministerstwo rodziny i polityki społecznej zdecydowało o wydłużeniu działalności Korpusu do końca 2021 roku.

SKWS to ponad 12 tysięcy wolontariuszy i ponad 300 organizacji młodzieżowych oraz zastępów pracowników ośrodków pomocy społecznej skutecznie niesiona jest pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Na realizację programu zostały przeznaczone środki w wysokości 150 mln złotych.

Prośby o pomoc seniorzy mogą zgłaszać pod numerem telefonu: 22 505 11 11. Pomoc świadczona jest na wielu poziomach – zarówno jeśli chodzi o zakupy artykułów codziennego użytku, dostarczenie ciepłego posiłku jak i umówienie wizyty lekarskiej.

Źródło: MRiPS

Czw., 1 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska