Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Organizacje pozarządowe zyskają środki na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami

Organizacje pozarządowe zyskają środki na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami fotolia.pl

Rozstrzygnięto konkurs, którego celem były projekty dotyczące zwiększenia poziomu i jakości zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz osób biernych zawodowo z powodu choroby. Organizacje pozarządowe zajmujące się aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnościami otrzymają ponad 100 mln zł.

Do etapu negocjacji w konkursie skierowano 34 projekty, które uzyskały największą liczbę punktów.

Wśród wybranych są duże organizacje, jak Fundacja Aktywizacja, zgłaszająca program „Work-For-All”. Zespół Fundacji to 140 pracowników i 200 wolontariuszy. Działają w 13 województwach. Pomagają osobom z niepełnosprawnościami z całego kraju w podnoszeniu ich kwalifikacji oraz kompetencji społeczno-zawodowych, znalezieniu pracy lub jej zmianie, a pracodawcom oferujemy doradztwo w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, szkolenia i pośrednictwo pracy.

W gronie konsultowanych projektów są też przedsięwzięcia regionalne takie, jak Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Niewidomych, który przygotował program „Czas na rozwój, czas na zatrudnienie”.

Do konkursu zgłosiło się także Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi z Lasek, stowarzyszenie mające ponad stuletnią historię i powstała już w XXI wieku Spółdzielnia Socjalna „Open Technologies”. Wszystkim przyświeca jeden cel – zwiększenie poziomu i jakości zatrudnienia osób
z niepełnosprawnościami oraz osób biernych zawodowo z powodu choroby.

Pełną listę projektów skierowanych do negocjacji można zobaczyć na stronie: www.power.gov.pl 

Źródło: MRiPS

Pt., 2 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska