Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

1500 zł becikowego dla każdego malucha

1500 zł becikowego dla każdego malucha fotolia.pl

Wasilków – gmina położona w województwie podlaskim, to miejsce w którym na każde nowonarodzone dziecko rodzice otrzymają 1 500 zł becikowego. Pieniądze mają być przyznawane każdej rodzinie, bez względu na jej dochód. Radni w minionym tygodniu uchwalili nowe zasady przyznawania becikowego na terenie gminy – inicjatywa ta zasługuje zdecydowanie na poparcie i może stanowić również przykład dobrych praktyk dla innych gmin, które borykają się z problemami demograficznymi.

Jak dotąd niewiele samorządów w Polsce zdecydowało się wprowadzić takie rozwiązania. Zdaniem radnych z Wasilkowa ważne jest, aby samorządy wspierały rodziny w realny sposób. W ich opinii uchwała o przyznawaniu becikowego przyniesie w dalszej perspektywie same korzyści gminie.

Co zrobić, aby otrzymać 1 500 zł becikowego? – należy udowodnić zamieszkanie na terenie gminy. Jak wskazują radni, oprócz zwiększenia dzietności becikowe może spowodować, że większa liczba osób zdecyduje się na rozliczanie podatków właśnie w gminie Wasilków.

Zgodnie z szacunkami radnych z becikowego, w każdym roku skorzysta około 240 dzieci, co wygeneruje koszty w postaci ok. 360 tys. zł. Uchwała ma obowiązywać do końca 2023 roku.

Źródło: www.wasilkow.pl 

Pt., 26 Mrz. 2021 0 Komentarzy
Patrycja Grebla-Tarasek
Redaktor Patrycja Grebla-Tarasek