Fundacja Pomocy Matematyko i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo ogłosiła konkurs zatytułowany „Przełamujemy bariery - dobra praktyka na rzecz osób niepełnosprawnych".
W ramach konkursu poszukiwane są najlepsze przykłady lokalnych działań, inicjatyw, strategii, dobrych praktyk aktywizujących niepełnosprawnych mieszkańców wsi i małych miasteczek. Działań sprzyjających samodzielności osób niepełnosprawnych oraz upowszechnianiu pozytywnych postaw wobec tych osób.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 listopada 2011 r.
Do kogo skierowany jest konkurs?
Każdy, kto słyszał o interesującym projekcie/ inicjatywie/ działaniu na rzecz osób niepełnosprawnych na wsi lub w niewielkim mieście, może nadesłać zgłoszenie do konkursu. Nagrodzone mogą zostać inicjatywy zarówno przedstawicieli samorządów, Publicznych Punktów Dostępu do Internetu np. Centrów Kształcenia na Odległość na Wsi (e-Centrów), Gminnych Centrów Informacji itp., lokalnych organizacji pozarządowych, instytucji działających na rzecz aktywizacji zawodowej i pomocy społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej jak i wszelkich innych, formalnych i nieformalnych grup działania.
Nagradzani będą lokalni liderzy działający na rzecz osób niepełnosprawnych
Pula nagród przewidzianych w konkursie wynosi 2500 zł. Nagrodami w konkursie są:
- za zajęcie 1 miejsca – laptop
- za zajęcie 2 i 3 miejsca – aparaty cyfrowe
Kompletne zgłoszenie należy składać osobiście lub przesłać pocztą albo przesyłką kurierską w godzinach pracy Fundacji tj. 9.00-16.00, od poniedziałku do piątku, do 16 listopada 2011 r. na adres Organizatora: Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo w Warszawie, ul. Twarda 51/55, 00-818 Warszawa, lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem Konkurs „Dobre praktyki".
Dodatkowych informacji udzielają: Aleksandra Michalak e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub Weronka Pielas, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 022 697 87 84 lub 654 75 51.
Szczegołowe informacje oraz aktualny regulamin oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie projektu: www.projekt.wystartuj.org.pl
Źródło: FPMIINR