Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dofinasowanie na budowę, rozbudowę i modernizacje placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka

Dofinasowanie na budowę, rozbudowę i modernizacje placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka fotolia.pl

Od 30 kwietnia do 29 maja br. będzie można składać wnioski o dofinasowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 6.1.2 Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Schemat: Placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodzinne domy dziecka, inne placówki wsparcia i opieki nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz podmioty reintegracyjne.

Wnioski o dofinansowanie projektu mogą składać następujące podmioty:

  1. jednostki samorządu terytorialnego,
  2. związki jednostek samorządu terytorialnego,
  3. stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,
  4. samorządowe jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną,
  5. organizacje pozarządowe,
  6. kościoły,
  7. związki wyznaniowe,
  8. osoby prawne kościoła,
  9. osoby prawne związku wyznaniowego.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na następując typy projektów dotyczące

  1. Budowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, adaptacji, remontu, modernizacji oraz wyposażenia obiektów na potrzeby placówek opiekuńczo-wychowawczych do dzieci lub rodzinnych domów dziecka.
  2. Budowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, adaptacji, remontu, modernizacji oraz wyposażenia obiektów na potrzeby innych (niż określone w pkt 1) placówek wsparcia i opieki (np. dziennych domów pobytu, środowiskowych domów samopomocy, klubów samopomocy), ośrodków świadczących usługi społeczne lub usługi aktywnej integracji (np. agencje usług społecznych).

Budowa nowych obiektów jest finansowana pod warunkiem, że zapewnienie infrastruktury nie jest możliwe w inny sposób. W takim wypadku koniecznym jest udokumentowanie braku możliwości wykorzystania/adaptacji istniejących budynków oraz potwierdzenie zasadności budowy nowego obiektu na danym terytorium analizą potrzeb, deficytów i trendów demograficznych w ujęciu terytorialnym.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu ze środków EFRR wynosi 85% wydatków kwalifikowanych. Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 11 299 703,96 PLN.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Serwis RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Pt., 10 Kw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba