Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie KPC

Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie KPC fotolia.pl

Prezydent B. Komorowski w dniu 6 października br. podpisał ustawę o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego.

Uchwalona w dniu 31 sierpnia 2011 r. ww. ustawa o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego wprowadza zmiany dotyczące problematyki związanej z wykonywaniem sądowych orzeczeń o eksmisji, w tym obowiązki gmin w zakresie wskazania i dostarczania tymczasowych pomieszczeń osobom, wobec których orzeczono opróżnienie lokalu, a nie przysługuje im lokal zamienny lub socjalny.

Stanowi również wykonanie postanowienia sygnalizacyjnego Trybunału Konstytucyjnego skierowanego do Sejmu o dokonanie zmian przepisów regulujących postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika. Ponadto zaostrzono przepisy dot. sprawców przemocy w rodzinie, wobec których orzeczono w wyroku eksmisję z rodzinnego domu – będą oni trafiać do noclegowni. Zmieniono też przepisy dot. wykonywania umów najmu pomieszczeń tymczasowych.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 16 listopada 2011 r.

Źródło: prezydent.pl

Sob., 15 Prn. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka