Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Projekt "Przyjazne patrole" w Lublinie

Projekt fotolia.pl

 Miasto Lublin przystąpiło do realizacji partnerskiego projektu „Przyjazne Patrole”. Jest to wspólna inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

Celem „Przyjaznego Patrolu” jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa dzieciom i rodzinom znajdującym się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, spowodowanej m.in. aktami przemocy fizycznej lub psychicznej czy też brakiem należytej opieki.

Lubelski „Przyjazny Patrol” będzie pełnił dyżury w weekendy w godzinach popołudniowo-wieczornych. W tym czasie – jak wskazują analizy i statystyki Komedy Miejskiej Policji w Lublinie – odnotowuje się najwięcej interwencji policyjnych. Skład patrolu stworzą funkcjonariusz Policji, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz pracownik Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

W ramach wspólnych patroli pracownicy sprawdzą sytuację konkretnej rodziny oraz znajdujących się w niej dzieci. Przeanalizują działania, jakie są podejmowane w związku z zapewnieniem właściwej opieki, a w miarę potrzeb udzielą porad i wsparcia. Funkcjonariusze Policji zadbają o bezpieczeństwo domowników i pracowników socjalnych, sprawdzą, czy w rodzinach nie dochodzi do przemocy lub patologii.

Przyjazne Patrole będą prowadzić swoje działania w sposób dyskretny. Funkcjonariusze Policji przyjadą na miejsce pojazdem nieoznakowanym, nie będą też umundurowani. W ramach projektu zaplanowane są 104 dni dyżurów „Przyjaznych Patroli”.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Pt., 20 Lt. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa