Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Strategia Rozwoju Kapitału Ludzkiego

Strategia Rozwoju Kapitału Ludzkiego fotolia.pl

W połowie grudnia ubiegłego roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprezentowało kolejną wersję projektu Strategii  Rozwoju Kapitału Ludzkiego (SRKL). SRKL jest jedną z dziewięciu strategii zintegrowanych. Zgodnie z zapisami Ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (art. 13, ust. 1) ma być ona spójna ze Strategią Rozwoju Kraju 2020.

Prace nad SRKL rozpoczęły się w roku 2010. Pierwotna jej wersja jest efektem prac seminaryjnych Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, który istniał do listopada 2011 roku, ekspertów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przedstawicieli resortów, którzy pod przewodnictwem Ministra-członka Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów przygotowali pierwszą wersję tego dokumentu. W czerwcu 2012 r. Minister Administracji i Cyfryzacji przekazał SRKL do dalszych prac Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeprowadziło aktualizację merytoryczną i redakcyjną dokumentu.

SRKL opiera się na koncepcji polegającej na budowaniu kapitału ludzkiego w pięciu etapach życia:

  1. wczesne dzieciństwo,
  2. edukacja szkolna,
  3. edukacja na poziomie wyższym,
  4. aktywność zawodowa, uczenie się dorosłych i rodzicielstwo,
  5. starość.

Celem głównym Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego jest rozwijanie kapitału ludzkiego poprzez wydobywanie potencjałów osób, tak aby mogły one w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, politycznym i ekonomicznym na wszystkich etapach życia.

Projekt strategii dostępny jest tutaj

Niedz., 6 St. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel