Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jakie koszty przy Karcie Dużej Rodziny? Kwoty w górę

Jakie koszty przy Karcie Dużej Rodziny? Kwoty w górę fotolia.pl

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydała obwieszczenie, w którym wskazała wysokość kwot za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny i wysokość kosztów gminy związanych z wydawaniem Karty.

Zgodnie z obwieszczeniem, od 1 marca 2024 r.:

  • wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny podlega opłacie w wysokości 15 zł;
  • koszt realizacji ustawy przez gminę za obsługę zadań gminy związanych z przyznawaniem Karty wynosi 24 zł za jedną rodzinę wielodzietną w gminie;
  • koszt realizacji ustawy przez gminę w przypadku gdy po przyznaniu Kart członkom rodziny wielodzietnej zmieniła się liczba członków rodziny wielodzietnej skutkująca koniecznością przyznania kolejnej Karty lub w przypadku przyznania nowej Karty członkowi rodziny wielodzietnej, który był już posiadaczem Karty, lub w przypadku stwierdzenia utraty prawa do posiadania Karty wynosi 7 zł za przyznanie Karty;
  • koszt realizacji ustawy przez gminę za wydanie duplikatu Karty oraz wydanie karty tradycyjnej – w przypadku gdy członkowi rodziny wielodzietnej, na jego wniosek, została już udostępniona karta elektroniczna, wynosi 5 zł.

Poprzednio kwoty wynosiły odpowiednio: 13, 21, 6 i 4 zł. Kwoty zostały zwaloryzowane, zgodnie z ustawą o Karcie Dużej Rodziny.

Realizacja zadań gminy związanych z przyznaniem Karty należy do zadań z zakresu administracji rządowej. Koszt realizacji ustawy przez gminy związany z przyznaniem Karty jest finansowany ze środków budżetu państwa.

Obwieszczenie opublikowano w Monitorze Polskim pod pozycją nr 177.

Sob., 2 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński