Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Krajowy Plan Gospodarki odpadami jeszcze w tym roku

Krajowy Plan Gospodarki odpadami jeszcze w tym roku fotolia.pl

Minister Jacek Ozdoba udzielił odpowiedzi na interpelację poselską dotyczącą krajowego planu gospodarki odpadami.

Szczegółowe pytania dotyczyły tego na jakim etapie znajdują się prace nad krajowym planem gospodarki odpadami oraz kiedy uchwalony zostanie krajowy plan gospodarki odpadami?

Jak wskazano w interpelacji wielu przedstawicieli spółek samorządowych, firm w ramach grupy roboczej do spraw opracowania projektu WPGO na lata 2023-2028 wniosło do planów inwestycyjnych propozycje budowy, rozbudowy, modernizacji różnych instalacji, jednak ze względu na wydłużoną legislację na poziomie krajowym w zakresie KPGO, jak i samorządowym w zakresie WPGO, nie mogą się rozwijać, modernizować, pozyskiwać funduszy. Zagrożone jest prawidłowe funkcjonowanie wielu jednostek podległych samorządowi terytorialnemu, zajmujących się szeroko pojętą gospodarką odpadami. Utrudniona będzie również możliwość korzystania z funduszy UE na lata 2021-2027.

Minister Jacek Ozdoba wyjaśnił, że projekt Krajowego planu gospodarki odpadami (KPGO 2028) jest na etapie rozpatrywania przez Stały Komitet Rady Ministrów (SKM.) Zakłada się przyjęcie projektu KPGO 2028 przez Radę Ministrów do końca II kwartału 2023.

Źródło: Sejm RP

Czw., 1 Czrw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka