Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będą zmiany w Polskim Bonie Turystycznym

Będą zmiany w Polskim Bonie Turystycznym fotolia.pl

Nowelizacja dotycząca zmian w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym została przyjęta przez Sejm. Możliwości korzystania z bonu mają być od teraz znacznie rozszerzone. Zmieni się też sposób użycia bonu.

Nowelizacja zakłada możliwość korzystania z bonu również do opłacania jednodniowych wyjazdów – a nie tylko jak do tej pory noclegów w obiektach turystycznych.

Również operatorzy turystyczni, w tym organizatorzy turystyki, przedsiębiorcy turystyczni oraz agenci turystyczni - zgodnie z definicjami zawartymi w art. 4 pkt 7, 8 i 9 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych. 

Zmieni się też sposób rejestracji przedsiębiorców w bazie. Będą oni musieli wprowadzać nie tylko dane firmy ale również dokładny adres miejsca prowadzonej działalności turystycznej.

Katalog dodatkowych informacji zawiera również nazwę handlową oraz adres strony internetowej przedsiębiorstwa, o ile jest ona prowadzona.

Do tej pory do bazy Polskiego Bonu Turystycznego zapisało się 18 tysięcy przedsiębiorców.

Źródło: MRPiT

Czw., 28 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska