Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany rozporządzeń – 11 lipca 2019 r. coraz bliżej

Zmiany rozporządzeń – 11 lipca 2019 r. coraz bliżej fotolia.pl

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekty nowelizacji trzech rozporządzeń:

  • w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, tablic (tablicy) rejestracyjnych i nalepki kontrolnej oraz ich wtórników,
  • w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych,
  • w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.

Rozporządzenie ws. wysokości opłat

Projekt zmian opracowano głównie z uwagi na wejście w życie 11 lipca 2019 r. przepisów normujących funkcjonowanie tzw. profesjonalnej rejestracji pojazdów – w związku z tym w rozporządzeniu mają zostać uchylone przepisy związane z wydaniem pozwolenia czasowego do wielokrotnego stosowania oraz tymczasowych tablic badawczych. 

Rozporządzenie ws. rejestracji

Tutaj zmiany dotykają trzech kwestii. Pierwsza, to podobnie jak w przypadku rozporządzenia ws. wysokości opłat, kwestia dostosowania aktu do zmian, jakie wejdą w życie latem. Druga modyfikacja wiąże się z odsunięciem w czasie obowiązywania oznaczenia tzw. „zielony liść”. Trzecia jest realizacją wniosku powiatu kartuskiego o uzupełnienie rozporządzenia o wyróżnik KY. 

Rozporządzenie ws. szczegółowych czynności

Nowelizacja rozporządzenia ws. szczegółowych czynności wiąże się w pierwszej kolejności ze zmianami, które wejdą w życie w lipcu. Niemniej ma mieć równocześnie charakter porządkujący – zakładane jest usunięcie odesłań „w próżnię”, wprowadzenie właściwych odesłań itd. 

Z projektami rozporządzeń można zapoznać się tutaj.

Pt., 15 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel